EXPERYMENTARIUM

Experymentarium to unikatowy projekt, mający na celu podniesienie kwalifikacji młodego pokolenia tancerek tribalowych, firmowany przez dwie tancerki, które od lat kreują polską scenę współczesnego tańca orientalnego – Annę Redlin i Yolandę.

Obie tancerki to znane i cenione instruktorki, absolwentki prestiżowej TanzAkademie Cifuentes w Berlinie i jurorki wielu konkursów. Yolanda jest prekursorką tribalu w Polsce, organizatorką festiwalu Raqs Tribal i wielu międzynarodowych warsztatów. Strażniczka tribalowych korzeni, certyfikowana przez Caroleenę Nericcio instruktorka ATS i właścicielka pierwszego w Polsce Siostrzanego Studia Fat Chance Belly Dance. W fuzji szczególnie znana jest ze stylizacji gotyckich, indyjskich i starej szkoły. Anna Redlin to z kolei nieustająca w poszukiwaniach eksperymentatorka, której licencją na eksperymenty jest wieloletnie doświadczenie w różnych technikach tanecznych. Rytmiczna precyzja i charyzma rodem z flamenco, słodycz i lekkość z tańca orientalnego, prowokacja i zmysłowość z burleski, przestrzeń i nuta zabawy wzięte z jazzu – wszystkie te elementy łaczy w tribal fusion, stając się ucieleśnieniem niespodzianki: nigdy nie wiadomo jaka będzie jej następna choreografia. Experymetarium ma więc dwie matki – bardzo różne i idealnie się uzupełniające.

Na czym polega projekt? Podczas jednego sezonu tanecznego grupa tancerzy z całej Polski spotyka się w jednym mieście i w trybie intensywnych weekendowych treningów poznaje tajniki wielu odmian tribal bellydance i technik pomocniczych (m.in. baletu, rytmiki, gry na saggatach). Końcowym produktem Experymentarium jest wspólny spektakl, będący zarazem egzaminem praktycznym dla całej grupy.

Pierwsza edycja projektu miała miejsce w Akademii Tańca i Walki Gota w Krakowie; finałowy show odbył się w czerwcu 2013 w krakowskim Teatrze Groteska, a 29 września będzie zaprezentowany ponownie w Łodzi.
Tutaj też odbędzie się nowa edycja Experymentarium, która startuje w listopadzie, a o powodzeniu przedsięwzięcia najlepiej świadczy fakt, że już teraz zapisać się można tylko na listę rezerwową, ponieważ grupa zapełniła się w ciągu tygodnia od ogłoszenia terminów. Mamy nadzieję że projekt będzie się rozwijał, i że kolejne osoby będą wchodziły na tribalową scenę wyposażone w rzetelną wiedzę i solidną technikę.

***

***

***

Facebook: www.facebook.com/experymentarium

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s